Program Prazničnih predavanj bo potekal od 4. februarja do 8. marca 2024 preko spleta.
Spletni dogodki bodo na navedene termine potekali ob 19:00 uri.
Spletni dogodki bodo na navedene termine potekali ob 19:00 uri.
Predavanja so tolmačena v slovenski znakovni jezik.
SVETOVNI DAN BOJA PROTI RAKU
4. 2. 2024 ob 19:00
|
PREŠERNOV DAN
8. 2. 2024 ob 19:00
|
VALENTINOVO
14. 2. 2024 ob 19:00
|
DAN ŽENA
8. 3. 2024 ob 19:00
|
Spletno, brezplačno, kakovostno
Predavanja si brezplačno oglejte na
kanalih Pozitivna psihologija za boljše življenje.
Oris programa
Vabljeni, da v zahvalo za brezplačno predavanje tudi vi podprete dobrodelno organizacijo Europa Donna Slovenija.
|
Bronja Žakelj
Predavanje je tolmačeno v slovenski znakovni jezik.
Živimo v svetu, ki ga v veliki meri kreira fabricirana realnost družbenih medijev, v svetu samoprevar in zamolčanih čustev. Živimo v pogodbeni družbi, kjer je ekonomski kapital nadomestil simbolnega, kjer je sreča imperativ, telo temelj identitete, kjer si kriv za odklon. V takem svetu se ni enostavno soočati z vprašanji minljivosti, krhkosti in iskanjem resnice. To so teme, ki med neobremenjene vnašajo nemir, zato so v vsakdanjem življenju odrinjene na rob. Na robu pa so poti mnogokrat tihe in samotne.
Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
• Zakaj je današnji človek ostal v strahu pred smrtjo poražen in sam?
• Kako žalujemo odrasli in kako otroci? • Je rak danes še vedno tabu in zakaj pomaga, če zagrabiš »bika za roge«? • Lahko rečem: »Strah me je.«? • Zakaj hočem resnico, tudi če resnica boli? Bronja Žakelj (1969) je na Fakulteti za družbene vede končala študij novinarstva. Njeno veselje do pisanja je ostalo nekje med vrsticami revijalnega tiska in v redakcijah dnevnega časopisja, zato si je prvo službo poiskala v marketingu, danes pa dela v bančništvu. Ker med financami prostora za ustvarjalnost ni veliko, ljubezen do pisanja pa nikoli ni bila čisto zares pozabljena, se je odločila, da je čas, da napiše svojo prvo knjigo. Avtobiografski roman z naslovom Belo se pere na devetdeset je pri Beletrini izšel septembra 2018, doživel že nekaj prevodov ter izjemen odziv tako v medijih kot med bralci in bralkami. Roman je leta 2019 prejel tudi prestižno Delovo nagrado Kresnik.
|
Vabljeni, da v zahvalo za brezplačno predavanje tudi vi podprete dobrodelno organizacijo Humanitarni zavod Kranj - Fundacija "Izpolnimo otroške želje".
|
Boštjan Nipič - Nipke
Predavanje je tolmačeno v slovenski znakovni jezik.
Nipke se bo pogovarjal o svojem delu in življenju, o svojem ustvarjanju in svoji generaciji, o pozitivni energiji in kako jo spodbujati.
Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
• Kako navzgor? In kako naprej?
• Od kod ideje in kako jih uresničiti? • Kako odkrijemo zgodbe in kako jih povemo? • Kaj narediti, ko te noben ne razume, ker si pač izven okvirja? • Kdaj je tebe nazadnje kdo vprašal, kako se počutiš? Boštjan Nipič – Nipke je slovenski raper in izvajalec hip hop glasbe. Na glasbeno sceno je prišel leta 2008 v duetu Overdose in v času svoje kariere je ustvaril niz glasbenih uspešnic. S singlom "Noben me ne razume" (2016) je leto kasneje prejel "Zlato piščal" za pesem leta. Leta 2017 je veliko ustvarjal z dobrim prijateljem in glasbenim sodelavcem Rokom Terkajem (Trkaj), s katerim sta ustvarila nekaj duetov, ki so ovekovečili tisto leto (Sam gremo, Vsi smo na istem, Tista trava). Za pesem "Vsi smo na istem" sta naslednje leto prejela "Žaromet" za pesem leta. Sledile so uspešnice, kot so "Bejba iz neta" (2017), "Dej se ustav" (2017), "Popoln lajf" (2018), "Če ne boš probu" (2018), "Ina" (2018), "Izven okvirja" (2019), "Kdaj bo hit" (2021).
Nipke je po srcu zaprisežen Draveljčan. Piše zelo iskrena besedila predvsem o sebi in s svojimi pesmimi pogosto opozarja na določene družbene težave, zelo dobro pa ve tudi, kako pomembno je duševno zdravje. Pridružil se je tudi Unicefovi kampanji Kako se počutiš, ki si prizadeva odpirati pogovore o čustvih in destigmatizirati duševne težave. Nedvomno je glasbenik, ki ga poznajo tako mladi kot stari. |
Vabljeni, da v zahvalo za brezplačno predavanje tudi vi podprete dobrodelno organizacijo Fundacija Leona Štuklja in Miroslava Cerarja - Olimpijski komite Slovenije, Združenje športnih zvez.
|
mag. Andrej Trampuž in Maja Trampuž
Predavanje je tolmačeno v slovenski znakovni jezik.
Biti v dobrem partnerskem odnosu je glede na nekatere raziskave na prvem mestu seznama želja tako pri samskih kot pri ljudeh, ki so v partnerskem odnosu. A vendar je v partnerskem odnosu srečnih le pet odstotkov ljudi. Kako to, da pride do tega, kljub temu da so naše želje in namere drugačne? Izkaže se, da navadno ne gre za pomanjkanje dobrih namenov in vloženega truda, niti ne toliko za srečo pri izbiri partnerja, temveč je za dober partnerski odnos ključno razumevanje zakonitosti v partnerskih odnosih, pa tudi sebe in partnerja s te perspektive ter veščine in navade, ki v naše odnose prinašajo, kar si želimo. Dobra novica je, da lahko svoj partnerski odnos z ustreznim razumevanjem vzamemo v svoje roke že danes.
Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
Mag. Andrej Trampuž, univ. dipl. psih., logoterapevt, klinični Imago terapevt in Imago Workshop presenter ter Maja Trampuž, logoterapevtka, Imago edukatorka in Imago facilitatorka delata več kot 25 let z ljudmi na področju komunikacije in obvladovanja medosebne dinamike v različnih odnosih, razvoju čustvene in socialne inteligence ter specifičnih osebnih kompetenc, na področju promocije zdravega življenjskega sloga in obvladovanja stresa, pa tudi razvoja potencialov podjetij in ostalih organizacij. Pri tem sta delala s pari, posamezniki, starši, otroki in mladostniki, z različnimi segmenti zaposlenih v več kot 150 podjetjih, različnimi strokovnimi delavci, med njimi psihologi, pedagogi, vzgojitelji, specialni pedagogi, pa tudi policisti, pripadniki slovenske vojske in zaposlenimi v penalnih inštitucijah, različnimi strokovnimi inštitucijami in nevladnimi organizacijami ter ljudmi v posebnih psihosocialnih situacijah, kot so zaporniki ter ljudje z depresivnimi, anksioznimi in posttravmatskimi stresnimi motnjami ter bivanjskimi stiskami. Sta tudi avtorja več kot 250 poljudno znanstvenih prispevkov in nekaterih strokovnih člankov ter pogosta sogovornika v različnih slovenskih medijih. Skupaj vodita Center kakovosti odnosov v Ljubljani.
|
8. 3. 2024
Vabljeni, da v zahvalo za brezplačno predavanje tudi vi podprete dobrodelno organizacijo Junaki 3. nadstropja.
|
Sanja Rozman
Predavanje je tolmačeno v slovenski znakovni jezik.
Ko si izbiramo partnerja za vse življenje, se več ukvarjamo s tem, da bi našli idealni par, kot pa s svojo lastno sposobnostjo za ljubezen. Dostikrat se ne zavedamo, kako močno na nas vplivajo:
1. stili navezanosti ( po Ainsworth, Bowlby), ki smo jih izoblikovali že v prvih letih otroštva. 2. travme iz otroštva, še posebno kronična razvojna odnosna travma (Vander Kolk, Herman), 3. zaljubljenost kot projekcija idealnega partnerja, 4. vzorci odvisnosti, prave bolezni zasvojenosti z odnosi, 5. duhovnost in predstave o Višji sili. Šibkosti se pokažejo v dolgotrajnih partnerskih odnosih in takrat jih oba partnerja lahko ozavestita in se odločita, da jih poiščeta in ozdravita. Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
Sanja Rozman je upokojena zdravnica, ki se je dodatno izobraževala v tujini in pri nas v različnih psihoterapevtskih tehnikah in jih povezala v izviren program za okrevanje od nekemičnih zasvojenosti. Ustanovila je in vodi terapevtske programe v nevladni organizaciji Zavod Sprememba v srcu, ki že 30 let uspešno deluje na tem področju. Pri nas je bila prva, ki je pisala in predavala o nekemičnih zasvojenostih in njihovi povezanosti z razvojno travmo. O tem je napisala sedem odmevnih knjig in pripravlja izid osme v ZDA. Izvedla je številna predavanja, delavnice in javne nastope pri nas in v tujini.
|