Predavanja se bodo odvijala vsak petek od 21. januarja do 8. aprila 2022 premierno na naši LinkedIn strani.
Program 7. konference o kreativnosti
dr. Blanka Tacer in mag. Nastja Mulej
Z razvojno miselnostjo do izpopolnjujoče kariere 21. 1. 2022 ob 18:00
|
dr. Miha Škerlavaj, mag. Žiga Vavpotič in Jernej Česen
Kreativnost sreča Excel – udejanjanje inovacij 28. 1. 2022 ob 18:00
|
4. 2. 2022 ob 18:00
|
dr. Jure Knez
Akrobati: Dewesoft, Katapult, podjetništvo 11 2. 2022 ob 18:00
|
Matej Delakorda
Psihologija motiviranja v nejasnih časih 18. 2. 2022 ob 14:00
|
Voranc Kutnik
Agilno vodenje ljudi in projektov 25. 2. 2022 ob 14:00
|
4. 3. 2022 ob 14:00
|
11. 3. 2022 ob 14:00
|
mag. Petra Lepoša
Da naši notranji viri ne postanejo ovire 18. 3. 2022 ob 14:00
|
dr. Damjana Pondelek
Krepitev odnosov v ranjenem kolektivu 25. 3. 2022 ob 14:00
|
Jani Pravdič
Agilnost in iznajdljivost v času nestabilnosti 1. 4. 2021 ob 14:00
|
mag. Andrej Juričko
Psihološka varnost 8. 4. 2022 ob 14:00
|
Spletno, brezplačno, kakovostno
Predavanja si brezplačno oglejte na
kanalih Pozitivna psihologija za boljše življenje.
Oris programa
21. 1. 2022 ob 18:00
|
dr. Blanka Tacer in mag. Nastja Mulej
Ali smo samemu sebi zaveznik ali nasprotnik? Od naše miselnosti je odvisno, v kolikšni meri znamo podpirati lastna prizadevanja. Našo miselnost razkrivajo odgovori na preprosta vprašanja, kot so: ali se rodimo pametni ali pametni postanemo, ali se rodimo vodja ali vodja postanemo, ali se s talentom rodimo ali ga razvijemo? Čeprav se rodimo z različnimi preddispozicijami, nihče ne more napovedati, do kod lahko s predanostjo razvijemo svoje potenciale. Prav nihče. Za napredek na katerem koli področju potrebujemo razvojno miselnost (angl. growth mindset). Da si znamo razložiti napake v novi luči in vztrajati kljub oviram.
Vprašanja, na katera bosta odgovorili:
Dr. Blanka Tacer in mag. Nastja Mulej sta ustanoviteljici in gonilni sili ekosistema Pozitivna psihologija za boljše življenje. Večni zaveznici učenja in agilnega razmišljanja spodbujata razvojno miselnost pri podjetjih in posameznikih, s katerimi prihajata v stik pri svojem delu.
Blanka je psihologinja in ekonomistka, aktivna kot trenerka in coachinja s področja pozitivne psihologije. V svoji dvajsetletni karieri je ustanovila več učnih skupnosti, organizirala vsaj 1.000 izobraževalnih dogodkov, podpirala najmanj 100 posameznikov in delala za več kot 80 podjetij in neprofitnih organizacij. Nastja je sociologinja in ekonomistka, najbolj poznana po svojih navdihujočih treningih za uporabo de Bonovih orodij za konstruktivno in kreativno razmišljanje. V svoji petindvajsetletni karieri je ustanovila učno skupnost 1.200 učiteljev, ki pri svojem delu uporabljajo de Bonova orodja, izvedla je več kot 2.000 izoobraževanj in organizirala vsaj 100 konferenc. |
28. 1. 2022 ob 18:00
|
dr. Miha Škerlavaj in mag. Žiga Vavpotič
Udejanjanje kreativnih idej je tema, ki povezuje celoten proces od generiranja idej do trenutka, ko ideje zaživijo. Pot redkokatere ideje je linearna in predvidljiva. Še toliko bolj pa to velja za visoko kreativne ideje, ki odstopajo od statusa-quo. Velike ideje so povezane z velikimi tveganji, veliko invencij pa prav zaradi tega nikoli ne zaživi. Kaj se lahko naučimo od dobrih praks in kaj nas lahko nauči teorija inovativnosti? In kako lahko znova in znova inoviramo?
Vprašanja, na katera bosta odgovorila:
Dr. Miha Škerlavaj je prodekan za raziskovanje in redni profesor managementa na Ekonomski Fakulteti v Univerze v Ljubljani ter pridruženi redni profesor za področje vodenja in organizacijskega vedenja na BI Norwegian Business School. Je cenjeni predavatelj, moderator delavnic in nagrajeni raziskovalec z objavami v prestižnih mednarodnih znanstvenih revijah (Academy of Management Journal, Harvard Business Review, Journal of Organizational Behavior, Leadership Quarterly in Human Resource Management). Objavil in uredil je tudi knjigo Capitalizing on creativity: Fostering the implementation of creative ideas at work in študijo primera Outfit7 pri INSEAD Publishing. Njegove raziskave so požele zanimanje vodilnih svetovnih medijev kot je npr. The New York Times. Vključen je v več mednarodnih raziskovalnih projektov s sodelavci iz vodilnih svetovnih poslovnih šol. Ima obsežne mednarodne praktične izkušnje preko delavnic, usposabljanj in svetovanj strankam v Skandinaviji, Srednji in Vzhodni Evropi, in na Kitajskem. Poučuje na EMBA, executive, magistrskih in doktorskih programih v Evropi in Aziji. Redno predava, svetuje in moderira delavnice s praktiki na temo vodenja sprememb in inovacij, organizacijskega razvoja in sprememb, organizacijskih kulture, razvoja vodij, ravnanja z ljudmi pri delu, ter ustvarjalnosti in inovativnosti.
Mag. Žiga Vavpotič je izkušen mednarodni vodja z večletnimi rezultati vodenja uspešnih projektov, organizacij in podjetij. Nekdanji predsednik upravnega odbora družbe Outfit7, strastno predan povezovanju znanja med poslovnim in nevladnim svetom, strokovnjak na področju spodbujanja talentov, medkulturnega sodelovanja (fokus Kitajska-Evropa) in ustvarjanja projektov in organizacij na področju družbenih sprememb. Odgovoren, ciljno orientiran ustvarjalec sprememb. Jernej Česen v podjetju Outfit7 zaseda pozicijo višjega podpredsednika oddelka za distribucijo in poslovno inteligenco. Podjetju se je pridružil leta 2014 in v ekipo takoj vnesel podjetniški instinkt in vodstvene sposobnosti, ki jih je pridobil kot direktor strateškega kontrolinga v večji multinacionalni maloprodajni družbi. Njegov pristop k poklicnemu življenju je "mineštra" - kadar med seboj združimo različne stvari in te skupaj delujejo dobro. Bistvo podjetja Outfit7 je ustvarjanje iger in občutkov, ki jih ti vzpodbudijo. Navdušenje, adrenalin, nasmehi - pozitivni občutki uporabnikov z vsega sveta, so razlog, da predana in kreativna ekipa vselej neumorno snuje naslednjo veliko idejo. In dokaz njihovega uspeha in želje ponuditi najboljše, so tudi številke. Preko 15 milijard prenosov in 72 milijard ogledov video vsebin. Z nadarjeno mednarodno ekipo več kot 350-ih strokovnjakov, vsak dan premikajo meje mogočega. Ekosistem Outfit7 zabave se ves čas razvija, od večkrat nagrajene blagovne znamke za vso družino, Talking Tom & Friends do strateško-akcijske igre Mythic Legends, ki pospeši utrip.Pri Outfit7 verjamejo, da gredo lahko skupaj še dlje. Izzivajo preteklost in snujejo prihodnost. Vedno z zagotovilom kakovosti. |
4. 2. 2022 ob 18:00
|
Nina Dušić Hren
Spoznavam veliko ljudi, ki se kar zdrzne ob besedi prodaja. V mislih zagledajo vsiljive prodajalce, ki jih stiskajo v kot. Vseeno pa živeti od svojega produkta ali storitve ne gre brez prodaje. Kaj pa, če mi daste priložnost, da vas za prodajo navdušim?
Vprašanja, na katera bo odgovorila:
Nina Dušić Hren je psihologinja, trenerka mehkih veščin (komunikacije, javnega nastopanja in prodaje) in podjetnica, ki s svojo organizacijo ''Dober stik'' skrbi za dober stik med ljudmi. Delavnice vodi na fakultetah, po podjetjih in prisega na interaktivnost. Pri predavanjih skrbi za praktične napotke, zato ni skrbi, da se ne bi veliko naučili. Je ljubiteljica živali, ki se trudi živeti brez odpadkov, pa tudi plesalka, ki rada kaj zapoje in skoči v mrzlo reko.
|
11. 2. 2022 ob 18:00
|
dr. Jure Knez
Če bi imeli pred sabo akrobatsko in jadralno letalo – v katerega bi se raje usedli? Večina si želi jadralnega, torej jasna navodila, znane poti brez velikih pretresov. Nekaj pa nas je takšnih, ki se nam utečene poti ne zdijo zanimive, ki si z vedno novimi izzivi želimo preizkušati svoje meje. To smo tisti, ki bi se brez pomisleka usedli v akrobatsko letalo, ker vemo, kako noro uživaška je lahko ta vožnja. AKROBATI. A prav akrobati so v tem svetu včasih nerazumljeni, malo drugačni, morda celo osamljeni. Tu je zgodba enega takega akrobata, ki je svojo drugačnost znal usmeriti v ustvarjalnost in s tem izjemen poslovni uspeh.
Vprašanja, na katera bo odgovoril:
Dr. Jure Knez je soustanovitelj in večinski lastnik podjetja Dewesoft, v katerem razvijajo visoko inovativne merilne instrumente. Lastna prodajna podjetja imajo v petnajstih državah sveta. Dodana vrednost na zaposlenega je več kot 150 tisoč evrov. Podjetje je poznano tudi po inovativnem modelu solastništva - je namreč v lasti zaposlenih. Vsak zaposleni lahko nagrade uspešnosti pretvori v deleže podjetja. "Usoda podjetja je tako v rokah zaposlenih," pravi Jure. Prejel je že mnogo častnih nagrad (Podjetnik leta 2008, Nagrada za globalno prodornost slovenskega inženirstva, finalist za Delovo osebnost leta 2020, Svečana listina za izredne dosežke ...), o katerih sicer ne govori. Včasih ponosno omeni le nagradi NASE (leta 2009 in 2019 so prejeli NASINO priznanje za produkt leta). Je predsednik SBC kluba (Slovenian Business Club) ter ustanovitelj in lastnik podjetniškega pospeševalnika Katapult, kjer podpira mlade s podjetniki idejami. Tudi nasploh je vizionar, ki podpira podjetnost in ustvarjalnost. Sicer je Jure ljubitelj hribolazenja in feratanja, oče štirih otrok, po duši matematik in strojnik, ki rad prenavlja staro, saj mu kulturna dediščina veliko pomeni. Beseda, ki ga najbolj opiše: AKROBAT, njegovo vodilo: “Ustvarjaj s strastjo, zgradi ekipo, dobro premisli strategijo in se ob vsem tem neizmerno zabavaj.”
|
18. 2. 2022 ob 14:00
|
Matej Delakorda
Pozitivna psihologija ni pretirano uporabna, če je ne zmoremo uporabiti tudi v težkih obdobjih. Za nami je težko zdravstveno, osebno in poslovno leto. Ogromno podjetnikov in podjetij se v teh časih sooča z velikimi in zelo realnimi izzivi. Prepotentno bi bilo reči, da lahko te probleme enostavno rešimo ali da za njih obstaja enoznačna rešitev. Kar pa lahko naredimo je, da si pogledamo, kako lahko s poslovno psihologijo lažje naslavljamo in rešujemo naše izzive. Na ravni manjšega podjetja, tima in nas kot vodje.
Vprašanja, na katera bo odgovoril:
Matej Delakorda je samostojni podjetnik, trener in strokovnjak za izkustveno učenje. Deluje kot samostojni trener in kot trener v podjetjih GROW Adriatik (Slovenija) in GROW GROUP (Madžarska). Vodi delavnice na temo komuniciranja, vodenja in psihološke odpornosti v negotovih časih. Kot predavatelj stavi največ na domačnost, praktične izkušnje in osebne zgodbe. Glede podjetniških izzivov aktivno sodeluje s podjetniško skupnostjo CEED Slovenija in z Združenjem delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije.
|
25. 2. 2022 ob 14:00
|
Voranc Kutnik
Da lahko podjetja delujejo in preživijo v današnjem VUCA, ki ga zaznamuje volatilno, negotovo, kompleksno in dvoumno okolje, morajo razvijati vedno bolj inovativne produkte in storitve. Reševanje zapletenih problemov je zato treba prepustiti majhnim, navzkrižno funkcionalnim (ang. cross-functional), avtonomnim in samoorganiziranim agilnim ekipam, ki popolnoma prevzamejo odgovornost za svoje delo in so osredotočene na ustvarjanje vrednosti, ne zgolj na izvajanje nalog. Delo opravljajo v nekaj tednov dolgih ciklih, se redno prilagajajo ter svoj način dela izboljšujejo glede na povratne informacije, ki jih dobijo od uporabnikov in ostalih deležnikov. Takšne ekipe nimajo projektnega vodje, ki bi sam sprejemal vse odločitve, ampak se naloga vodenja porazdeli med vse člane ekipe.
Vprašanja, na katera bo odgovoril:
Voranc Kutnik, partner v podjetju CorpoHub, je agilni entuziast, certificiran Scrum Professional in prvi Management 3.0 trener v Sloveniji. Po desetih letih dela v IT-ju se je odločil, da je agilnost tista stvar, s katerim se želi ukvarjati do konca življenja. Je eden izmed začetnikov vpeljave agilnih pristopov in metode Scrum v slovenskem prostoru z bogatimi izkušnjami na področju izobraževanja in svetovanja vodjem, ekipam in organizacijam pri njihovih agilnih transformacijah. Je tudi ustanovitelj in organizator konference Agile Slovenia, s katero želi Slovence čim bolj osvestiti o smiselnosti in moči agilne miselnosti.
|
4. 3. 2021 ob 14:00
|
Marjan Batagelj
Kreativnost je ena od osnovnih (naravnih) lastnosti ljudi. Združena s pozitivno mislijo prinaša zdrav razvoj in zadovoljstvo. Inovativnost in kreativnost pogosto povezujemo z navdihi trenutka. Največkrat pa je za rezultati veliko vloženega dela, miselnih viharjev, vztrajnosti, usklajevanj in preizkušanj. Podjetnik Marjan Batagelj je vzor pozitivnega podjetništva. Z nami bo delil nekatera razmišljanja, ki so plod dolgoletnih izkušenj.
Vprašanja, na katera bo odgovoril:
Marjan Batagelj je eden najbolj uspešnih in prepoznavnih slovenskih podjetnikov. Javnosti je dobro znan kot predsednik uprave in večinski lastnik podjetja, ki upravlja s Postojnsko jamo, čeprav je to le del njegovega premoženja, ki ga je ustvaril iz nič, z lastnim znanjem in tveganjem. Manj znano je, da je po poklicu profesor geografije in diplomirani etnolog. Obenem je tudi predsednik gospodarskega interesnega združenja, Kluba slovenskih podjetnikov, ki mu predseduje že od leta 2014. Za svoje delo je prejel nagrado GZS za leto 2000 in 2015, Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije pa mu je podelila priznanje Podjetniški vzor 2011.
|
11. 3. 2022 ob 14:00
|
Ljiljana Pavković
Obvezne sestavine pogumnih dejanj so strah, negotovost, dvom in sram. Strah od nas zahteva premik iz cone ugodja, negotovost in dvom aktivirata previdnost, medtem ko je sram tisti spremljevalec, ki nam korak za korakom pomaga graditi samopodobo.
Vprašanja, na katera bo odgovorila:
Ljiljana Pavković se z izobraževanjem ukvarja že več kot 20 let. Je strokovnjakinja za oblikovanje prodajne in vodstvene strukture osebnosti. Prodajnih in vodstvenih veščin se lahko nauči vsak. Uspešno pa jih lahko uporablja in izvaja le posameznik, ki ima ustrezno strukturirano osebnost. Človek ni računalnik, da bi ga lahko programiral in vanj vstavil »program«, na osnovi katerega bi lahko lahkotno in kreativno deloval v svojem okolju. Človek je struktura s sebi lastno logiko razmišljanja. Če uspemo vplivati na njegov miselni proces, smo na dobri poti do uspeha. Po izobrazbi je diplomirana ekonomistka z mednarodnim certifikatom Transakcijski analitik coach. Kot mala deklica "utrujala" okolico z vprašanji: »Zakaj«. Do danes, ko je ponosna lastnica polovice stoletja, se ni veliko spremenilo. Le da sedaj najprej poskusi poiskati odgovor na vprašanje: »Zakaj« sama. Če ugotovi, da ne gre, poišče učitelja.
|
18. 3. 2022 ob 14:00
|
mag. Petra Lepoša
Podjetništvo je v Sloveniji zelo razširjeno. Imamo tudi številne zgodbe o uspehu, ki so mnogim v navdih, da se tudi sami podajo v podjetniške vode. In če je do mentorstva in poslovnih informacij, kako uspeti, relativno enostavno priti, se na drugi strani veliko manj govori o psiholoških stiskah in težavah, ki jih lahko podjetništvo prinese. V svojem predavanju zato Petra Lepoša odpira to prezrto temo, da podjetniki, ki se znajdejo v stiskah, ne ostajajo sami in brez pomoči. Predstavila bo nekaj podatkov o pogostosti psiholoških težav pri podjetnikih, govorila o možnih vzrokih zanje ter predstavila korake, kako poskrbeti zase.
Vprašanja, na katera bo odgovorila:
Mag. Petra Lepoša je univerzitetna diplomirana psihologinja, ki pri svojem delu prepleta psihološka, organizacijska in psihoterapevtska znanja. Teoretsko podlago njenega terapevtskega dela predstavlja integrativna relacijska psihoterapija. Ta združuje pristope in metode različnih psihoterapevtskih smeri (npr. transakcijsko analizo, kognitivno vedenjsko terapijo, psihodinamski pristop, geštalt terapijo, na sprejemanje in sočutje usmerjeno terapijo, čuječnost). Njen pristop k problematiki posameznika je zato celosten. Izkušnje ima z delom z ljudmi z raznolikimi problemi, najpogosteje pa gre za težave z izgorelostjo, izgubo motivacije in smisla, težave v odnosih, anksioznost in težave z obvladovanjem jeze.
|
25. 3. 2022 ob 14:00
|
dr. Damjana Pondelek
Iz ranjenih odnosov v kolektivu se rojevajo najtežje zgodbe, ki lahko ogrozijo prihodnost podjetja in s tem prihodnost vseh, ki s podjetjem živijo. Da bi lahko pomagali ranjenemu kolektivu, moramo najprej pomagati vodstvu, da spozna resnične vzroke in se nanje odzove z ustreznimi sistemskimi rešitvami, ki praviloma in v prvi vrsti terjajo spremembo vodenja in organizacijske kulture. Ni preprosto, vendar je vredno. Za sodelavce in prihodnost organizacije. Za boljše rezultate in manj hudih zgodb.
Vprašanja, na katera bo odgovorila:
Dr. Damjana Pondelek, direktorica podjetja Urednica (www.urednica.si), je strokovnjakinja za strateški in krizni management in strateška svetovalka vodstvom in kolektivom v zahtevnih okoliščinah. Te so močna spodbuda za nujne organizacijske spremembe, stabilno rast in krepitev podjetja, vodstva in sodelavcev. Podjetja spremlja v obdobju velikih sprememb in transformacije in pri tem svetuje lastnikom, vodstvu in sodelavcem.
|
1. 4. 2021 ob 14:00
|
Jani Pravdič
Življenje je polno vzponov in padcev. V življenju ne zmagajo najmočnejši ali najhitrejši, temveč tisti najbolj agilni. Kako te ideje prenesemo v prakso? Kako to izgleda na realnih primerih?
Vprašanja, na katera bo odgovoril:
Jani Pravdič je serijski podjetnik in investitor, ki uspešno združuje mlade slovenske podjetnike pri različnih projektih. Je tudi svetovni popotnik, ki je pred epidemijo zime preživel na rajskih plažah s knjigo v roki, saj, pravi, se tako napolni z novimi idejami in se mu odpirajo nove perspektive, tako za življenje kot posel. Večino časa se ukvarja z ljudmi. Išče nove, kakovostne sodelavce in partnerje ter vodi ekipe na obstoječih projektih. Kot podjetnik išče, česa še ni na trgu, in hkrati ljudi, ki bi lahko to zapolnili s svojimi znanjem in izkušnjami. Veliko se izobražuje po celem svetu, predvsem iz področij psihologije, osebne rasti, ciljev in podjetništva. Kot pravi: »Korona me je poleg rezanja stroškov in agilnosti naučila predvsem tega, da nič ne traja večno, tudi poletje ne, pa naj si tega še tako močno želimo,« zato je našel mnoge nove priložnosti.
|
8. 4. 2022 ob 14:00
|
mag. Andrej Juričko
Vlaganje v psihološko varnost: ali se splača? Ali lahko uresničujem svoje želje in potrebe, ne da bi me kdo obsojal? Ali so sogovorniki hvaležni, če opozorim na napake in pomanjkljivosti? Ali delam v okolju, kjer sem cenjen kot človek? Če ste na vprašanja odgovorili z »da«, potem verjetno delate in živite v okolju, kjer je poskrbljeno za vašo psihološko varnost. Kar je blagodejno za vaše počutje, pozitivno vpliva tudi na organizacijo in ljudi okoli vas. Psihološka varnost se splača. Gradi se postopoma, s krepitvijo zaupanja, iskreno komunikacijo in empatijo v medsebojnih odnosih. Celoten proces lahko pospešimo z majhnimi spremembami v komunikaciji in načinu razmišljanja. In s tem vplivamo, vodimo in motiviramo kot sodelavec, vodja ali starš.
Vprašanja, na katera bo odgovoril:
Mag. Andrej Juričko je direktor projektov in prokurist v podjetju Skupina Primera, d. o. o. Diplomiral je iz psihologije in magistriral iz ekonomskih ved. Njegove delovne izkušnje so se vseskozi odvijale na preseku ekonomije in psihologije. Po dveh letih dela s tržnimi raziskavami in z blagovnimi znamkami se je usmeril na kadrovsko področje. Uveljavil se je kot strokovnjak pri strateških kadrovskih projektih v mednarodnem podjetju. Še posebej domače se počuti pri razvojnih projektih, kot so določanje kompetenčnih profilov, ocenjevanje kompetenc po metodi 360 stopinj, razvoj timov in selekcija vodilnih sodelavcev. V zadnjih letih se je usmeril na oblikovanje izvirnih ocenjevalnih centrov, moderiral pa je več kot 50 ocenjevalnih preizkušenj. Je spreten moderator, njegove delavnice so interaktivne in polne analogij ter praktičnih primerov. Izpeljal je več delavnic s področja kariernega razvoja, vodenja, medosebnih odnosov, podjetniškega razmišljanja in prodajnih veščin. Pri delu z udeleženci si pomaga s kreativnostjo ter spoznanji s seminarjev za NLP-praktika in SDI-uporabnika.
|