Dogodek bo potekal 16. 3. 2024 od 15:30 do 21:00 v Medpodjetniškem izobraževalnem centru (MIC) Nova Gorica.
Etape 6. partnerskega maratona pozitivne psihologije
15:30 - 16:30
|
17:00 - 18:00
|
18:30 - 19:30
|
20:00 - 21:00
|
Oblecite nekaj rumenega, pripravite se na nasmehe in objeme ter pridite v soboto, 16. 3., ob 15.15 v MIC Nova Gorica. |
Nakup vstopnic lahko opravite prek spleta in na vseh prodajnih mestih Eventima. Cena za vstopnico znaša 45€. |
Če želite dobiti potrdilo o prisotnosti na dogodku, ga boste dobili od naše hostese v Novi Gorici. Izpolnite spletni obrazec - naložite svojo vstopnico in dopišite svoje ime, priimek in ustanovo, da vam pripravimo potrdilo. |
Če se želite na šesturnem dogodku predstaviti s svojo stojnico in ponujati svoje produkte, izpolnite spletni obrazec. Cena za stojnico je 45€. |
Oris programa
15:30 - 16:30
|
Špela in Tone Tušek
Živimo v kulturi, ki nas vabi k osredotočanju na posamično, na zasebno, na neodvisnost. Pa vendar, na najglobljih ravneh komaj obstajamo kot posamezniki. Ne obstajamo brez odnosa. Kakovost našega življenja je v resnici odvisna od kakovosti naših odnosov in v samem jedru je partnerski odnos.
Ta odnos je lahko prostor stiske in bolečine ali pa prostor harmonije in polne živosti. Lahko pleševa utrujajoč ples od hrepenečega iskanja drugega, do umikanja pred ostrino bližine. Lahko pa se naučiva konflikte spremeniti v rast in večjo povezanost. Lahko vzpostaviva odnos, kjer najina različnost postane vir moči, ustvarjalnosti in zdravljenja. Za naju in za svet okoli naju. Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
Špela in Tone Tušek sta zakonca in starša. Špela je magistra psihologije, Imago partnerska terapevtka in povezovalka timov, Imago supervizorka in inštruktorica Imaga. Tone je srednješolski učitelj kuharstva, strokovni mentor in Imago facilitator. Že 18 let sta skupaj na poti osebne in profesionalne rasti. Njuno skupno poslanstvo je učenje novega načina odnosov ter vzpostavljanje prostora za večjo povezanosti in rast posameznikov, parov in delovnih timov. Izvajata Imago delavnice za pare ter izobraževanja za mentorje in vodje.
|
17:00 - 18:00
|
Mojca Rakovič
V predavanju bomo raziskali skupno pot partnerske preobrazbe, s poudarkom na premagovanju strahu in gradnji povezanosti. Osredotočili se bomo na notranjo preobrazbo posameznika ter njeno vplivanje na stabilnost in kakovost partnerskega odnosa. Soočanje s strahom v partnerskem odnosu bo osrednja tema, zato bomo raziskali, kako ohranjati zaupanje in krepitev medsebojne povezanosti. Razpravljali bomo o ceni odlašanja v partnerskem odnosu ter predstavili aktivne korake, ki presegajo to ceno. Skozi konkretno pot notranje preobrazbe bomo raziskali, kako ti koraki vplivajo na odnos s partnerjem.
Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
Mojca Rakovič na podlagi lastnih izkušenj, profesionalnosti iz magisterija psihosocialne pomoči in dodatnih izobraževanj ljudem pomaga razumeti njihove blokade, nezdrave misli ter neuporabna prepričanja, ter jim pokaže pot, da jih lahko uporabijo kot orodje za notranjo preobrazbo. Spoznanja za boljše življenje je strnila v knjigo "Pot do notranje preobrazbe v 10 korakih", za samopomoč posamezniku, da bo živel radostno in izpolnjujoče življenje. Njeno delo temelji na kognitivno-vedenjski tehniki, s poudarkom na pozitivnih spremembah v miselnosti in vedenju, saj verjame, da lahko vsak posameznik s pravimi orodji doseže notranjo preobrazbo in oblikuje trajno izpolnjujoče partnerske odnose.
Nekoč je bila na boleči točki razpotja: iskala smisel življenja - kot da mora obstajati nekaj več, kot to, kar živi. Odrasla je v majhnem kraju na vasi, obkrožena z žalostnimi zgodbami žensk, še posebej v odvisnih odnosih, ne da bi poskrbele zase, finančno obubožane, z nenehnimi izgovori, da ne zmorejo itd. Več o predavateljici in njenem delu si lahko preberete na spletni strani potpreobrazbe.si. |
18:30 - 19:30
|
dr. Alja Fabjan
Partnerski odnosi so tisto prizorišče, na katerem se uprizarjajo podobe iz naše preteklosti, tista zgodba, ob kateri podoživimo ključne izkušnje iz naše primarne družine, ter tisto platno, na katerem se vsakodnevno rišejo tako prijetna, kot tista manj prijetna čustva. Na partnerski terapiji pogosto slišimo stavek »Imava se rada, pa vendar se nenehno prepirava.« Tudi manj prijetni trenutki so del vseh skupnih poti, pomembno pa je, da skupaj s partnerjem na primeren način osvetljujemo težavna področja, ter te vsebine tudi sproti razrešujemo. Včasih se nam zazdi, da je vzdrževanje dobrega vzdušja v partnerskem odnosu zelo zahtevno, ali celo nemogoče, da bi za to potrebovali nekakšna navodila. Pa vendarle so tiste najbolj pomembne stvari pogosto povsem preproste.
Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
Dr. Alja Fabjan je integrativna psihoterapevtka s certifikatom Mednarodne zveze za
integrativno psihoterapijo, z diplomo Slovenske krovne zveze za psihoterapijo in doktoratom iz Zakonske in družinske terapije. Zanimanje za ljudi, bogat svet njihovega čustvovanja, vedenjskih vzorcev ter dinamiko v medosebnih ter predvsem partnerskih odnosih, jo spremlja že od mladih let. V zasebni praksi že petnajsto leto izvaja individualne in partnerske terapije, ukvarja se z različno psihološko problematiko. Je tudi supervizorka, kolumnistka ter predavateljica na Univerzi Sigmunda Freuda. Raziskovalno in predavateljsko delo ji pomenita veliko, najraje pa je v terapevtski vlogi– z ljudmi, ki stopajo po poti k bolj funkcionalnim načinom vedenja, k boljšim odnosom ter k bolj kakovostnemu življenju nasploh. |
20:00 - 21:00
|
Drago Švajger
V zdravih odnosih ni vse zmeraj idilično. Odnosi, tako partnerski kot ostali so tudi zahtevni. Kar je povsem normalno. Vendar pa se v današnjem svetu vse bolj dozdeva, da so zdravi odnosi vse težji. Skoraj nemogoči. Zato imamo pred bližino odpor saj se v njej počutimo negotovi. Dobra novica je, da zdrave odnose lahko imamo. Tudi v današnjem svetu. Pomembno je, da poznamo dinamiko odnosov in se trudimo za osebnostno rast. V odnose namreč prinašamo svojo perspektivo, preteklost, vedenje in vrednote. Ko smo v konfliktu se zdi, da se ruši naša samovrednost. Zato pričnemo delovati iz obrambe. V odnosu se posledično oddaljujemo. Vendar šele, ko drug drugemu ponudimo prostor za ranljivost, drugega s tem slišimo in vidimo. Tukaj se prične pot zdravega odnosa, ki daje zadovoljstvo in izkušnjo, da so nesoglasja in konflikti rešljivi ter se skozi njih lahko še bolje povežemo. Prav zato je pomembna osebnostna rast in zanimanje za vzorce naših odnosov, če želimo imeli odnose zdrave in uglašene. To omogoča krepitev veščin , ki prinašajo bližino, ki osrečuje. Odnos tako postaja nekaj prijetnega in vse manj težji.
Vprašanja, na katera bo predavanje odgovorilo:
Drago Švajger, magister zakonske in družinske terapije, psihoterapevt in kandidat za doktorski naziv, je ustanovitelj in strokovni vodja centra za psihoterapijo, svetovanje in izobraževanje Uglašeni odnosi. V okviru centra izvaja individualne, zakonske in družinske psihoterapije ter psihoterapije za mladostnike. V okviru doktorskega študija znanstveno raziskovalno delo posveča raziskovanju učinkov relacijske zakonske terapije in glasbene terapije. Strokovo se posveča temam s področja zdravih odnosov, travme, komunikacije ter učinkovitosti psihoterapije in terapevtskega procesa. Sicer pa veliko predava za podjetja in izobraževalne ustanove ter vodi različne delavnice. Posebna strast mu je razvoj kadrov zato že vrsto let predava in vodi delavnice s področja komunikacije in osebnega razvoja pri doseganju pozitivnega delovnega okolja. Predvsem pa postavljanju osebnih meja za učinkovito skrb zase in svoje duševno zdravje ter za preprečevanje poklicne izčrpanosti.
Več o predavatelju in njegovem delu si lahko preberete na spletni strani uglaseni-odnosi.si. |