• Domov
  • DOGODKI
    • 3. primorski maraton pozitivne psihologije
    • Deluješ, kot izbereš
  • O nas
  • Zakladnica
Pozitivna psihologija za boljse zivljenje
  • Domov
  • DOGODKI
    • 3. primorski maraton pozitivne psihologije
    • Deluješ, kot izbereš
  • O nas
  • Zakladnica

Boljši odnosi, boljše življenje.

3. primorski maraton pozitivne psihologije
brezplačna prijava

Vsako soboto ob 18:00 od 13. februarja do 13. marca.

Etape 3. primorskega maratona pozitivne psihologije

Picture
Ksenija Benedetti in Boris Cavazza
13. 2. 2021
Picture
Marjeta Petek Ahačič in dr. Kozma Ahačič
20. 2. 2021
Picture
Bernarda in Branko Gradišnik
27. 2. 2021
Picture
Leonida in dr. Albert Mrgole
6. 3. 2021
Picture
Matjaž Figelj
​

13. 3. 2021

Spletno, brezplačno, kakovostno

Predavanja si brezplačno oglejte na

kanalih Pozitivna psihologija za boljše življenje.

facebook stran
youtube kanal

Oris programa

ksenija benedetti boris cavazza primorski maraton pozitivne psihologije
Želim na to predavanje
13. 2. 2021 ob 18:00

Ljubezen do življenja

Ksenija Benedetti in Boris Cavazza
Z leti dobivamo vse več izkušenj, kako sobivati in v prijetnem sožitju graditi odnos. Kar pa samo po sebi žal še ni garancija, da bo dobro teklo. Na prvem mestu je odnos s partnerjem. Nič ni samoumevno, vsak odnos je treba graditi in si zanj vsakodnevno prizadevati. Kako ohranjata "živost" v letih skupnega življenja? Kako in kakšne pozornosti si izkazujeta, ki ju ohranjajo v ljubečem okolju? Kaj je v partnerski "navezi" pomembno za zadovoljno (tudi hvaležno) držo? Kako ohranjata lepoto v očeh drug drugega in kako skrbita za iskreno potrebo po medsebojni bližini? Vpogled v svojo zasebnost sta nam dovolila žena in mož, Ksenija Benedetti in Boris Cavazza.
Vprašanja, na katera bosta odgovorila:
  • Zakaj so vsakodnevne pozornosti in izkazovanja drobnih naklonjenosti v partnerskem odnosu ne izbira, temveč nujnost?
  • Kako kljub težkim izkušnjam, tudi grenkim in bolečim, ohraniti življenjsko radovednost in radost bivanja?
  • Kako se soočati s starostjo in z leti, ki prinašajo tudi spremembe videza?
  • Kako ohranjati lepoto v očeh partnerja v letih skupne poti?
  • Kako ravnamo ob nesporazumih? So očitki strogo prepovedani?
Ksenija Benedetti, predavateljica in svetovalka za poslovno komuniciranje in protokol ter nekdanja vodja Protokola Republike Slovenije, ima ogromno izkušenj z vodenjem kulturnih dejavnosti in protokola. Boris Cavazza je eden najvidnejših gledaliških in filmskih igralcev generacije, ki se je uveljavila v sedemdesetih letih 20. stoletja. Tako Ksenijo kot tudi Borisa so tekom življenja oblikovale predhodne partnerske zveze, pred nekaj leti pa se je začela njuna skupna pot. Kot poročen par svoje bogate življenjske izkušnje delita z ljudmi na sproščen, zrel način. Drug drugemu dopuščata svobodo, hkrati pa živita celostno skupno življenje.
marjeta petek ahačič kozma ahačič primorski maraton pozitivne psihologije
Želim na to predavanje
20. 2. 2021 ob 18:00

Zaupanje v odnos: Starši, otroci, učitelji

Marjeta Petek Ahačič in dr. Kozma Ahačič
Čeprav je zaupanje ključna sestavina za zdravo osebnostno rast in uspeh tako v šoli kot v življenju, se zdi, da kot starši v želji, da bi za svojega otroka naredili najboljše, raje dajemo prednost strahu in pretiranemu nadzoru. To se vse močneje odraža tudi v odnosih med starši, otroki oziroma mladostniki in učitelji. Pretirana zaskrbljenost staršev in varovanje mladostnikov pred kakršnimi koli negativnimi izkušnjami vodi v pretirano občutljivost otrok, s tem pa tudi v nesposobnost sprejemanja osnovnih odgovornosti ter reševanja problemov, krepitev zgolj lastnega ega in zamegljen pogled nase, na družbo ter na odnose z drugimi.
Vprašanja, na katera bosta odgovorila:
  • Kakšna je vloga staršev pri oblikovanju pogleda otrok in mladostnikov na šolo?
  • Komu preveč zaskrbljeni starši ne zaupajo?
  • Kakšen je pomen zaupanja v učitelja tako s strani države kot tudi staršev in učencev?
  • Je neuspeh še dovoljen?
  • Kakšen je dober učitelj?
Marjeta Petek Ahačič in dr. Kozma Ahačič sta mož in žena, starša, po srcu pa tudi humanista. Marjeta je profesorica francoskega in ruskega jezika ter coachinja. Poučuje na Gimnaziji Škofja Loka. Je organizatorica vseslovenske prireditve Rusijada, za katero je prejela Evropsko jezikovno priznanje.
Kozma je znanstvenik, jezikoslovec in predstojnik Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU, prav tako pedagog, kolumnist, avtor pravkar izšle knjige Kozmologija, pesnik, scenarist in urednik slovarskega portala Fran.
branko gradišnik bernarda gradišnik primorski maraton pozitivne psihologije
Želim na to predavanje
27. 2. 2021 ob 18:00

Iskanje še kar srečnega partnerskega odnosa

Bernarda in Branko Gradišnik
Najina tema – tema, ki jo z veliko širšim zamahom obravnava tudi najina knjiga Iskanje srečnega razmerja – se tukaj omejuje zgolj na to, kako naj si iskalec ali iskalka srečnega razmerja zagotovi čim boljše možnosti za dosego takšnega razmerja. Pri tem meniva, da je odločilni korak že sama izbira partnerske osebe. V prid zagotovitvi čim boljše izbire – tako da bo izbrana oseba zmožna razmerje potem tudi pomagati vzdrževati, da ne bo le srečno, ampak tudi trajno – je v predavanju predstavljenih nekaj metod, ki olajšujejo pot k samospoznavi in samosprejetju, pa tudi prepoznavo iskanega in zaželenega tipa kompatibilnosti pri partnerski osebi. Nekateri koncepti so za laike verjetno novost, zato jih bo Branko skušal razgrniti v čimbolj umljivem jeziku, saj predavanje ni namenjeno stroki, ampak sleherniku/slehernici, ki si išče medosebno srečo. Predavanje ponuja poslušalcem devet testov, ki naj jim pomagajo določiti talent – njihov in partnerjev – za srečnost in za sproščeno razmerje.
Vprašanja, na katera bosta odgovorila:
  • Kaj sploh je srečnost?
  • Kako in glede na kaj izbirati osebo, ki obeta, da se bo srečno ujela z vašo?
  • Kako odkriti, kaj čutijo do vas drugi – pa tudi kaj v resnici čutite vi do njih?
  • Zakaj je dobro, da sprejmete samega sebe, kakršni ste?
  • Kaj je prepir in zakaj je tako dragocen?
Bernarda Gradišnik je aktivna diplomatka, ki je kot ambasadorka RS službovala na Portugalskem in Slovaškem. Branko Gradišnik se je razcvetel razmeroma pozno. Sam deli svoje življenje na čas do 30. leta, ko je bil nevrotik, blefer in alkoholik, se pravi, tipičen slovenski kulturnik; na čas od 30. do 40. leta, ko se je postopoma odrekal odvisnosti od alkohola in nikotina in zunanje validacije, pa še drugih obramb negotoveža, recimo laganja, samoslepljenja, izmišljanja v literaturi; od 40. leta pa vse do zdaj pa je v eksistencialni šoli pri Bernardi, kjer se je znebil še rezidijev nevrotičnosti (recimo straha pred smrtjo, ničem, nesmislom in kužki) in si pridobil nekaj dobrih navad v zvezi z vzdrževanjem in ohranjanjem duha, telesa, zdravja in življenjske radosti. Lani so Branku poleg njune skupne knjige, ki jo je priporočljivo brati skupaj z Iskanjem izgubljenega zdravja, izšle še tri knjige: skeptični dnevnik/esejnik Kronika koker koronika, potopis iz Amerike Mi mlajši logarji in kot soavtorski projekt Še Kaj? Kje? Kdaj? Kako? S čim? Zakaj? Kdo?, Kriminalistovi spomini. Že prej je Branko objavil mdr. tudi 4 zbirke svojih dopisovanj z »ljudmi s težavami z žitjem in bitjem«, prevedel okrog 40 knjig s področja psihologije, za prevod Psihoanalitične diagnostike Nancy McWilliams pa prejel »Jermanovo nagrado«.
Več o paru najdete v Brankovih izpovednih delih.
albert mrgole leonida mrgole primorski maraton pozitivne psihologije
Želim na to predavanje
6. 3. 2021 ob 18:00

IMPRO-predavanje brez naslova

Leonida in dr. Albert Mrgole
Nekaj novega. Naslov boste izbrali vi, dragi udeleženci in udeleženke. Pred pričetkom predavanja vas bomo pozvali, da napišete svoje predloge naslovov predavanja o partnerstvu. Med prejetimi predlogi bomo na licu mesta izžrebali naslov. Naša izkušena in iskriva predavatelja se tako ne bosta mogla pripraviti vnaprej. Predavanje bo edinstveno, saj bo nastalo s pomočjo predlogov in idej iz občinstva.
Vprašanja, na katera bosta odgovorila:
  • Vprašanja iz občinstva.
Dr. Albert Mrgole in Leonida Mrgole sta stara partnerja, sicer starša štirih odraslih otrok, ki vztrajata skupaj od leta 1985 klub velikanskim osebnostnim razlikam. Ljudje radi prisluhnejo njunim javnim nastopom, ker pravijo, da sta tako zelo iskrena in neposredno življenjska in se zlahka tudi sami prepoznajo v njunih zgodbah. O svojih preteklih in aktualnih težkih izkušnjah zmoreta pripovedovati tudi s pomočjo humorja. Res pa je, da so to zgodbe dobrega upanja. Sicer pa neomajno verjameta, da ima vsak v sebi vso moč za spremembe sveta v smeri večje povezanosti, empatije, miru in strpnosti. Njuno uspešnico Izštekani najstniki in starši, ki štekajo, so starši proglasili za obvezen vzgojni priročnik.
matjaž figelj primorski maraton pozitivne psihologije
Želim na to predavanje
13. 3. 2021 ob 18:00
To predavanje sta podprla:
Picture
Picture

Dlje živimo - ali kot družba znamo to ceniti?

Matjaž Figelj
Na začetku 19. stoletja smo živeli pribl. 60 let, danes živimo pribl. 80 do 90 let. Morda nas je daljša življenjska doba tako navdušila, da se toliko težje sprijaznimo z minljivostjo. In pri skrbi za starostnike včasih zlahka pozabimo, da je vsak posameznik strokovnjak svojega življenja. Ko se življenje izteka, imamo na voljo dve možnosti. Bodisi se odločimo za podaljševanje življenja bodisi za zagotavljanje udobja starostnikom. Žal se ti dve možnosti včasih izključujeta. Pogledali si bomo posledice različnih odločitev v zvezi s skrbjo za starostnike.
Vprašanja, na katera bo odgovoril:
  • Kakšen odnos imamo do starosti?
  • Kaj pomeni avtonomija pri skrbi za starostnike?
  • Kdaj načrtovati oskrbo v starosti?
  • Kako zagotavljati smiselne aktivnosti za starostnike z vidika njihovega zornega kota?
  • Kaj upoštevati pri odločanju med podaljševanjem življenja in zagotavljanjem udobja?
Zdravnik in kolumnist Matjaž Figelj je vodja paliativne oskrbe v splošni bolnišnici dr. Franca Derganca Nova Gorica. Na svojem delovnem mestu se vsakodnevno srečuje s tanko mejo med življenjem in smrtjo, saj njegovi pacienti v paliativni oskrbi zaključujejo življenje. V svojih nastopih rad odpira moralno etična vprašanja in s tem občinstvo spodbudi h globljemu razmisleku o – na prvi pogled – enostavnih vprašanjih.
Picture
dom upokojencev nova gorica maraton pozitivne psihologije
škoda maraton pozitivne psihologije
telekom slovenije maraton pozitivne psihologije
dom upokojencev nova gorica maraton pozitivne psihologije
soške elektrarne maraton pozitivne psihologije
Picture
zavarovalnica triglav maraton pozitivne psihologije
medex maraton pozitivne psihologije
Picture
videolectures maraton pozitivne psihologije
kliping maraton pozitivne psihologije
ax production maraton pozitivne psihologije
florentina baloni maraton pozitivne psihologije
lidl slovenija maraton pozitivne psihologije
nastja mulej maraton pozitivne psihologije
primera maraton pozitivne psihologije
step maraton pozitivne psihologije

POMAGAJTE ŠIRITI POZITIVO!

Vsa predavanja so za udeležence brezplačna, saj so jih prijazno podprli naši družbeno odgovorni podporniki. Vabljeni, da v zahvalo za brezplačna predavanja tudi vi podprete dobrodelni organizaciji Palčica pomagalčica in Fundacijo Vrabček upanja.

Palčica pomagalčica

Picture

Palčica pomagalčica, Glem 26, 6273 Marezige
​TRR SI56 0400 1004 7069 045

Vrabček upanja

Picture

Fundacija Vrabček upanja, Erjavčeva 2, 5000 Nova Gorica TRR SI56 0475 0000 1565 243

YouTube pozitivna psihologija za boljse zivljenje maraton pozitivne psihologije
Picture
Predavanja, ki jih ponujamo, udeležencem pomagajo pri odgovoru na vprašanje: “Kaj je to dobro življenje?” Pozitivna psihologija je mlado področje psihologije, ki v središče pozornosti postavlja pozitivne in svetle plati človekove osebnosti. Če hočete nekaj spremeniti, morate za to nekaj narediti.
Kontakti
Blanka Tacer, info@skupinaprimera.si, 030-998-276
Nastja Mulej, info@nastjamulej.com, 041-540-866

NAVIGACIJA

Dogodki
O nas
​Zakladnica

POVEŽITE SE Z NAMI NA FACEBOOKU

Pozitivna psihologija za boljše življenje
  • Domov
  • DOGODKI
    • 3. primorski maraton pozitivne psihologije
    • Deluješ, kot izbereš
  • O nas
  • Zakladnica